У даній статті ми розглянемо найпоширеніші проблеми та «несправності» з одним із найпоширеніших типів замків у системах контролю доступу — електромагнітним замком. Також розкажемо деякі з методів вирішення описаних проблем.
Зазначимо, що більшість проблем, які виникають при експлуатації замків, є наслідком їх некоректної установки або зміни геометрії дверей або дверних отворів. В умовах встановлення згідно інструкції заводу виробника, відсутності перепаду температур, різкого підвищення вологості або намерзання снігу/льоду, а також всіляких фізичних впливів на двері – замки справно служать роками без жодних інцидентів з ними. Але це ідеальні умови. Розглянемо реальні.
Електромагнітні замки ми можемо спостерігати на вхідних дверях багатьох під'їздів, в офісах, на виробництвах і вкрай рідко – у приватних будинках.
Принцип дії магнітного замку дуже простий – при піднесенні притяжної пластини до основного тіла замку і подачі на нього напруги відбувається її примагнічування з певним зусиллям на відрив. Зверніть увагу: всупереч поширеній думці, що при зачиненні дверей – замок «притягує» двері, ні, цього не відбувається, тому що це не так. Для створення такого ефекту сила електромагнітного тяжіння повинна була б бути набагато сильнішою. Відповідно зовсім іншим був би розмір та вага замку, не кажучи вже про його вартість. Для наочності подивіться на картинку, де зображено електромагніт, за допомогою якого переміщається металобрухт. Таким електромагнітом двері звичайно ж вдасться притягнути.
Підбиваючи підсумок, коли виникають питання щодо роботи замку, спочатку перевірте, чи все гаразд із замком і дверима зовні. Тобто, чи не наклеєно щось на замку (таке теж, на жаль буває), чи зачиняються двері (і чи зачиняються взагалі), чи цілий замок, чи подається живлення на нього. І на майбутнє — підбір та встановлення замку завжди краще довірити фахівцям. Це надійно і завжди буде до кого звернутися для консультації та обслуговування.
Залишіть номер телефону і ми передзвонимо Вам